ВИКОРИСТАННЯ АМІАЧНОЇ СЕЛІТРИ

Азот – це основний «будівельний матеріал» для клітин сільськогосподарських культур. Без даного хімічного елементу нормальний розвиток та ріст рослини просто неможливий, а про високий урожай взагалі можна забути. Саме тому практика використання мінеральних добрив, які містять у своєму складі азот, є найбільш поширеною у сільгоспвиробників.

Окремо варто відзначити, що азотовмісні добрива особливе значення мають у овочівництві, допомагаючи зеленій масі рослини зростати більш міцною та здоровою, а самому плоду формуватись красивим та наповненим вітамінами. Підвищений вміст крохмалю, цукристість, білки і навіть насичений яскравий колір овочів – все це напряму залежить від азоту. Одним із найбільш популярних добрив із цим хімічним елементом у якості головного є селітра аміачна. Вона користується попитом як у великих підприємств та фермерських господарств, так і у звичайних дачників та власників присадибних ділянок.

СЕЛІТРА АМІАЧНА ТА ПЕРЕВАГИ ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ

Дане мінеральне добриво – не нове на агрохімічному ринку, проте завдяки своїм чудовим характеристикам та постійному інтересу зі сторони аграріїв виробляється на багатьох агрохімічних заводах і на території нашої країни, і закордоном. Отже, якими перевагами володіє селітра аміачна?

  1. Універсальність – таке мінеральне добриво використовують практично для усіх овочевих культур, а також для садових насаджень.
  2. Можна застосовувати на будь-яких типах ґрунту, ефективність добрива від цього не постраждає. Крім того, і ґрунти не змінять свого складу (лише на ґрунтах підзолистого типу виникає невеликий ефект підкислення).
  3. Селітра аміачна добре проявляє себе навіть за низьких температур, на відміну від багатьох інших мінеральних добрив, що не здатні «спрацьовувати» на мерзлій землі.
  4. Швидкість дії даного азотного добрива – моментальна, що також відрізняє селітру від подібних хімічних засобів.

ВИДИ АМІАЧНОЇ СЕЛІТРИ

У більшості випадків це добриво випускається з застосуванням добавок різних елементів. Наявність такого великого асортименту пояснюється широкою географією застосування аміачної селітри, і спробою підлаштуватися під потреби сільського господарства різних кліматичних зон.

Аміачна проста. Це вид був розроблений найпершим. Основна ідея, покладена в його основу – забезпечити сільськогосподарським культурам потужне харчування азотом. Застосування аміачної селітри в агропромислових комплексах різних країн багаторазово підтвердило її високу ефективність як оптимального стартового добрива для більшості культивованих в середній смузі рослин. Цим видом селітри можна равновесно замінювати іншу популярну мінеральну підгодівлю – карбамід (сечовину).
Аміачна, марка Б. Ділиться на сорти, перший і другий. Дуже добре підходить для того, щоб застосовувати і зберігати в домашніх умовах. Продається в магазинах для садівників, і має зручну розфасовку, від 1 кг. Для чого вона може знадобитися будинку? Для квітів, які хворіють на після проведеної на підвіконні зими, для первинної підгодівлі розсади, якої, в умовах короткого світлового дня, життєво необхідний азот.
Аміачно-калійна (K2NO3). У народі її називають «індійської селітрою». Цей вид особливо ефектний для ранньої весняної підгодівлі плодових дерев. Також ідеально підходить він для передпосівного внесення, і наступних підгодівлі для помідор, адже калій покращує смакові якості плодів.
Вапняно-аміачна . Буває проста і гранульована. Містить кальцій. Її виробництво регламентується ТУ 2181-001-77381580-2006. До складу цього агрохімікату, крім основного, входять додаткові речовини – калій, кальцій і магній.
Вапняно-аміачна селітра характеризується високою міцністю гранул, не злежується при зберіганні. Насторожує те, що вона обробляється мазутом, а ця фракція живе в грунті дуже довго, завдаючи їй досить відчутної шкоди.

СПОСОБИ ВНЕСЕННЯ СЕЛІТРИ АМІАЧНОЇ

Для початку – селітру аміачну не можна вносити у якості позакореневого підживлення рослин, адже такий спосіб є небезпечним для культур: селітра спричиняє опіки. З ранньої весни і до середини літа – це терміни, за яких рекомендується вносити дане добриво (це час формування бадилля у овочевих). З іншого боку, друга половина літа – час несприятливий для внесення селітри аміачної, тому що формуються плоди, а укрупнена зелена маса рослини може їх затіняти і не давати нормально розвиватись.

 

Вказана агрохімія вноситься на достатню глибину, щоб не змивалась дощами або під час штучного поливання. Це можна робити граблями або тоді, коли проводиться розпушування землі навколо культури. Також селітра аміачна може застосовуватись і у розчинах.

ЗБЕРІГАННЯ

Так як основним елементом нітрату амонію є азот, то при неправильному зберіганні він може зникнути, помітно послабивши поживні властивості цього агрохімікату. При зміні температурного режиму добриво перекрісталлізуєтся, утворюючи важкорозчинні гранули. Тому при зберіганні необхідно захищати його від різких температурних стрибків.

Амонійна сіль азотної кислоти небезпечна. Вона може завдати великої шкоди, якщо не дотримуватися умов зберігання, рекомендовані в інструкції по застосуванню. Справа в тому, що це добриво – вибухонебезпечне. При нагріванні вище 32,3 ° C воно може вибухнути. Тому в літній час його необхідно зберігати під навісами, або в прохолодних, добре вентильованих приміщеннях, і стежити за температурою фракції.